Karma ROYAL CANIN X-Small Adult +8

News

Wybór karmy dla psa to decyzja, która zaważy na zdrowiu i kondycji pupila, dlatego warto podjąć ją rozważnie. Niekiedy raz wybrany rodzaj pożywienia z powodzeniem jest podawany przez całe dorosłe życie psa. Warto jednak rozważyć zmianę, uwzględniającą odmienne potrzeby psich seniorów przekraczających ósmy rok życia. Indywidualny dobór karmy wiąże się również z uwzględnieniem wielkości i rasy psa. Na takie potrzeby odpowiada firma Royal Canin tworząc specjalną serię X-Small Adult +8 przeznaczoną specjalnie dla dorosłych (pomiędzy 8 a 12 rokiem życia) i bardzo małych psów (do 4 kg wagi).

Właściwości zdrowotne

Dobra karma nie tylko zaspokoi apetyt psa, ale będzie również korzystnie wpływać na zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu.

Dzięki kompleksowi przeciwutleniaczy, do których należą witaminy C, E, luteina oraz tauryna możliwe jest jak najdłuższe utrzymanie witalności. Zapewniają one również poprawne funkcjonowanie serca i nerek dzięki przeciwdziałaniu wolnym rodnikom. Specjalnie opracowany skład zapewnia także ochronę układu moczowego. Problem, z którym często borykają się opiekunowie psów ras bardzo małych to powtarzające się zaparcia. Związane jest to z osłabionym pasażem jelitowym. Lepsze trawienie i pomoc w przeciwdziałaniu zaparciom zapewnia optymalny poziom włókna pokarmowego oraz psyllium. Dodatkowo w karmie Royal Canin X-Small Adult zawarte są bardzo dobrze przyswajalne białka L.I.P.

Wielkość krokietów jest dostosowana do potrzeb psów o niewielkich szczękach, co znacznie ułatwi im jedzenie. Dodatkowo obecność w karmie związków wiążących wapń pomaga w codziennej higienie jamy ustnej, przeciwdziałając powstawaniu kamienia nazębnego.

Skład

W składzie karmy Royal Canin X-Small Adult znalazły się wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich ilości dostosowano do potrzeb psów starszych i są to: ryż, mąka kukurydziana, suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, izolat białka roślinnego, pulpa z cykorii, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, łuski i nasiona psyllium, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciągi z zielonej herbaty i winogron, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Bogaty skład został uzupełniony o dodatki dietetyczne, czyli witaminy: A, D3, E1, E2, E4, E5, E6, E8.

Zalecane dawki

Ilość podawanej karmy powinna być dostosowana do potrzeb psa, szczegółowe informacje zawarte zostały na opakowaniu. Bardzo ważne jest dopasowanie ilości karmy do aktywności zwierzęcia, w czym pomoże opracowana przez specjalistów tabela.