Karma PEDIGREE Frolic z drobiem, warzywami i zbożami

News

Pedigree oferuje szeroki wybór karm przeznaczonych specjalnie dla psów dorosłych, które potrzebują pożywienia odpowiednio zbilansowanego i dostarczającego wszystkich składników zapewniających zdrowie i dobrą formę. Jednym z takich produktów jest Frolic z drobiem, warzywami i zbożami. Jest to pełnowartościowy pokarm łączący zalety suchej i mokrej karmy dzięki formie miękkich krążków. Zarówno struktura, smak, jak i mięsny aromat sprawiają, że karma jest niezwykle chętnie spożywana przez psy, a zatem łączy walory smakowe i odżywcze.

Skład

Karma Frolic łączy w sobie podstawowe składniki niezbędne w diecie każdego psa – mięso, warzywa oraz zboża. Dzięki temu opiekunowie mają pewność, że dostarczają pupilowi kompletny i zbilansowany pokarm zawierający odpowiednią ilość białka, makroelementów i witamin.

Szczegółowy skład produktu to: zboża (wśród nich dominuje pszenica – 4%), roślinne ekstrakty białkowe, mięso - 4% drobiu, oleje i tłuszcze, inne produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, warzywa – gównie marchewka (4%).

Sposób podawania

Planując dietę psa, warto wziąć pod uwagę jego indywidualne potrzeby – przede wszystkim wiek, aktywność czy rasę. Na opakowaniu karmy znajdują się podstawowe informacje o ilość pokarmu, który jest wskazaną dzienną dawką, w zależności od wagi psa. Opiekunowie powinni potraktować te dane jako cenną wskazówkę, dzięki której nie przekarmią zwierzęcia. Jednak stan zdrowia, zmniejszona aktywność czy podeszły wiek mogą wpłynąć na zmianę zapotrzebowania energetycznego. Dlatego niekiedy konieczne może okazać się poszukiwanie dodatkowych informacji – na przykład na stronie internetowej producenta karmy lub dzięki specjalnej infolinii.

Podawanie psu karmy zawsze powinno być połączone z zapewnieniem mu dostępu do świeżej wody. Pedigree oferuje karmę o dość wysokiej wilgotności, jednak nigdy jedzenie nie może zastąpić płynów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i przyswajania pożywienia przez zwierzę.