Karma HILL'S Canine Adult Healthy Mobility Large Breed

News

Duże psy mają swoje specyficzne potrzeby żywieniowe – część z nich wynika z większej masy ciała i potrzeb energetycznych, ale niektóre są ściśle związane ze schorzeniami dotykającymi większe rasy. Tak jest w przypadku problemów ze stawami - szczególnie zagrożone są psy o wadze powyżej 25 kg, a ryzyko dodatkowo rośnie wraz z wiekiem. Dlatego tak ważne są działania profilaktyczne, takie jak podawanie odpowiedniego zbilansowanego pożywienia, które pomoże dbać o stawy.

Propozycją firmy Hill’a jest karma Canine Adult Healthy Mobility Large Breed dedykowana dorosłym psom ras dużych (przekraczających 25 kg wagi).

Zalety pokarmu:

  • znaczne zwiększenie ilości kwasów Omega 3 ma na celu poprawę elastyczność stawów;
  • składniki karmy dobrano w taki sposób, by wspomagać aktywność ruchową i przeciwdziałać schorzeniom stawów;
  • wysoka zawartość kwasów EPA;
  • karma pełnowartościowa , dostarczająca wszystkich niezbędnych składników – sprawia to, że można ją podawać przez długi czas;
  • zastosowanie formuły Superior Antioxidant pomaga wzmocnić system odpornościowy;
  • połączenie wartości odżywczych i smaku preferowanego przez psy;
  • dostosowanie wielkości krokietów do budowy pysków psów dużych ras;
  • brak konserwantów, polepszaczy smaku i sztucznych barwników.

Skład

W składzie karmy znalazły się takie elementy, jak: kukurydza, pszenica, mączka drobiowa, hydrolizat białka, tłuszcz zwierzęcy, gluten kukurydziany, siemię lniane, tran, olej roślinny, śruta sojowa, kleik ze sproszkowanego grochu, węglan wapnia, ryż. Ważny uzupełnieniem są także dodatki dietetyczne w postaci witamin i minerałów: witamina A, witamina D3, żelazo, jod, miedź, mangan, cynk, selen.
W karmie obecne są również przeciwutleniacze i naturalne konserwanty.

Podawanie

Hill’s Canine Adult Healthy Mobility Large Breed jest karmą pełnowartościową, a zatem może stanowić podstawę diety i nie musi być uzupełniana innymi składnikami. Sugerowane porcje zostały podane w tabeli znajdującej się na opakowaniu. Zawsze trzeba brać pod uwagę takie czynniki jak waga psa, jego aktywność czy wiek, pozwoli to uniknąć podawania zbyt dużych dawek, co mogłoby prowadzić do otyłości. Zwierzę powinno mieć również stały dostęp do świeżej wody.

Jeśli karma podawana jest po raz pierwszy, przez pierwsze 7 dni powinna być łączona z poprzednim pożywieniem, aby przyzwyczaić psa do nowej diety.