Karma HILL'S Canine Adult Large Breed Lamb & Rice

News

Skomponowanie pełnowartościowego posiłku dla dorosłego psa wcale nie jest łatwym zadaniem dla opiekunów. Dlatego tak wielką popularnością cieszą się gotowe karmy suche – dzięki wielu dostępnym wariantom możemy dopasować dietę idealnie do potrzeb zwierzęcia. Firma Hill’s nie tylko zwraca uwagę na etap rozwoju psów, ale również na ich wielkość, bowiem te dwa czynniki przesądzają o zapotrzebowaniu organizmu na składniki odżywcze i energetyczne.Psom dorosłym, w wieku od 1 roku do 5 lat, będącym przedstawicielami ras dużych (powyżej 25 kg) i olbrzymich (powyżej 50 kg) zadedykowana została karma Hill’s Canine Adult Large Breed Lamb & Rice. Stanowi ona pełnowartościowy codzienny posiłek, który dostarcza wszystkich składników, potrzebnych do funkcjonowania, a dodatek witamin i mikroelementów korzystnie wpływa na kondycję i zdrowie psa. Jej zalety to wpływ również na najbardziej widoczne oznaki zdrowia, czyli zdrową skórę i lśniącą sierść. Karma nie zawiera sztucznych środków barwiących ani konserwujących, co zmniejsza ryzyko alergii.

Skład

Podstawą posiłku jest mięso – jagnięcina (min. 26%) oraz ryż (min. 7%). Oprócz nich w składnie karmy znalazły się: śruta kukurydziana, śruta ryżowa, śruta sojowa, odwodnione białko z mięsa jagnięcego, tłuszcz zwierzęcy, kukurydziana mączka glutenowa, podroby, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, olej roślinny, chlorek potasu, sól, DL-metionina.   

Ważnym dodatkiem są witaminy i minerały: witamina A, witamina D3, witamina E, witamina C, tauryna, L-karnityna, siarczan miedzi.

Środek konserwujący zawarty w karmie jest pochodzenia naturalnego i jest nim kwas cytrynowy. W składnie znalazły się również naturalne przeciwutleniacze - mieszanina tokoferoli.

Sposób podawania

Prawidłowe dawkowanie karmy pozwoli na dostarczenie psu potrzebnej dawki składników odżywczych, a jednocześnie pomoże ustrzec go przed nadmiernym wzrostem wagi. Wskazówki co do sposobu podawania znajdują się na opakowaniu – wskazane dzienne ilości karmy zostały przedstawione w formie tabeli uwzględniającej wagę psa.

Jeśli opiekunowie dopiero wprowadzają karmę Hill’s Canine Adult Large Breed Lamb & Rice do diety psa, konieczne jest stopniowe przyzwyczajanie zwierzęcia do nowego pokarmu przez siedem dni. W tym celu należy mieszać dotychczasową karmę z nową, codziennie zwiększając proporcje.

Należy pamiętać, że podczas podawania karmy suchej konieczne jest zagwarantowanie psu stałego dostępu do świeżej wody pitnej.