Karma PEDIGREE Cielęcina, indyk i marchewka w sosie

News

Karmy mokre mogą stanowić pełnowartościowy posiłek, ale najczęściej są traktowane jako uzupełnienie diety opartej na karmach suchych. Oba te sposoby żywienia psów mają swoich zwolenników i dzięki wyborowi pełnowartościowych produktów gwarantują dostarczenie psy wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednym z możliwych wariantów karm mokrych jest  Pedigree z cielęciną, indykiem i marchewką w sosie, która jest zalecana przez Polskie Towarzystwo Dietetyków Weterynaryjnych.

Specyfika produktu

Pedigree z cielęciną, indykiem i marchewką w sosie to pełnowartościowa mokra karma, która pomaga utrzymać psa w dobrym zdrowiu i kondycji. Gwarantuje to dobór odpowiednich składników odżywczych zawartych w mięsnych kawałkach, chętnie zjadanych przez psy.

Karma jest łatwostrawna dzięki zawartości naturalnego błonnika znajdującego się w produktach pochodzenia roślinnego. Właściwe proporcje białka, kwasów tłuszczowych, witamin i substancji mineralnych gwarantują widocznie zdrowszą, lśniącą sierść, oraz wpływają na wzmocnienie kości i zębów. Wszystko to przedkłada się na ogólną kondycję organizmu oraz samopoczucie i codzienną aktywność pupila.

W składnie karmy Pedigree z cielęciną, indykiem i marchewką znajdują się:

- 30% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (w tym po 4 % indyka i cielęciny),

- zboża,

- 4% marchewki,

- roślinne ekstrakty białkowe,

- produkty pochodzenia roślinnego,

- oleje i tłuszcze oraz substancje mineralne.

Uzupełnieniem tych podstawowych składników są dodatki dietetyczne, wśród których znajdują się witaminy (D3, E) oraz minerały: jodan wapnia bezwodny, siarczan miedzi pięciowodny, siarczan żelaza jednowodny, siarczan manganu jednowodny, siarczan cynku jednowodny.

Sposób podawania

Dzienna dawka karmy podawanej psu jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju wybranej przez opiekuna diety - czyli czy karma mokra jest łączona z karmą suchą, czy stanowi główny typ podawanego pożywienia. W pierwszym przypadku ważne są proporcje, które można ustalić w oparciu o podany na opakowaniu schemat, informacje znajdujące się na stronie internetowej producenta lub po indywidualnej konsultacji poprzez infolinię. Sposób żywienia może być różny w zależności od wieku, kondycji i rasy psa, dlatego należy wziąć pod uwagę te czynniki i specjalne potrzeby pupila. Zawsze jednak należy pamiętać o zapewnieniu mu dostępu do świeżej wody pitnej.